Aktualności i wydarzenia
A A A
[2019-05-08] Zmiana regulaminów otwierania i prowadzenia rachunków

 

Ważny komunikat! 

Szanowni Państwo,
W związku wejściem w życie od 17 czerwca 2019 r. nowego Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych oraz Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla klientów instytucjonalnych, podajemy najważniejsze zmiany dotyczące użytkowników bankowości elektronicznej, które wynikają z wymogu ustawy o usługach płatniczych i unijnej Dyrektywy PSD2:

1. Dostawcy usług (m.in. podmioty prowadzące rachunki bankowe oraz podmioty świadczące usługi dostępu do rachunków bankowych) będą mogli za zgodą Klienta lub osoby przez niego upoważnionej inicjować transakcje płatnicze, mieć dostęp do informacji o rachunku płatniczym Klienta oraz potwierdzać dostępność środków na rachunku płatniczym Klienta dla transakcji płatniczej opartej na karcie płatniczej. Dotyczy to sytuacji, w której Klient ma dostęp on-line do rachunku płatniczego.

2. Od 17 czerwca 2019 r. w związku z ustawowymi wymogami silnego uwierzytelnienia użytkowników systemu bankowości internetowej, czyli dwuczynnikowej weryfikacji tożsamości zapewniającej mocniejszą ochronę danych tych osób, Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich nie będzie wydawał haseł jednorazowych (zdrapek) jako środka dostępu do systemu bankowości internetowej Internet Banking ze względu na to, że nie spełniają one wymogów przedmiotowej ustawy. W zamian stosowane będą kody SMS, służące do autoryzacji dyspozycji oraz transakcji płatniczych składanych w usłudze bankowości internetowej. Oznacza to, że Klient korzystający z systemu bankowości internetowej będzie musiał posiadać urządzenie mobilne (np. telefon komórkowy, tablet) z krajowym numerem telefonu.

3. Klienci, którzy korzystają z karty jednorazowych kodów autoryzacyjnych (zdrapek), mogą na dotychczasowych zasadach autoryzować dyspozycje/transakcje w systemie bankowości przy użyciu tych instrumentów nie dłużej niż do dnia 16 czerwca 2019 r. włącznie. Aby korzystać aktywnie z usługi bankowości internetowej, każdy Klient będzie musiał do 17.06.2019 r. zmienić metodę autoryzacji  na kody SMS, składając dyspozycję w dowolnej placówce Banku.

W przypadku pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu z pracownikiem w dowolnej placówce Banku.

 

Zmiany w Regulaminach otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych oraz kilentów instytucjonalnych

Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych

Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla klientów instytucjonalnych

 

 


 
Aktualności i wydarzenia
Masz pytania bądź wątpliwości?

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu od do odwiedzania naszych placówek

Wieloletnie doświadczenie, wyspecjalozowana kadra pracownicza, przemyślane inwestycje oraz nastawienie skierowana na sukces sprawiły, iż Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich jest jedną z najlepiej rozwijających się i prosperującuch jednostek bankowych w naszym kraju. Wybierając nas możesz być pewien, że Twoje pieniądze będą pod dobrymi rękami i wspólnie osiągniemy sukces!

© 2015 Copyright. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: iPolskla.com.pl
Bank Spółdzielczy
55-120 Oborniki Śląskie
ul. Trzebnicka 3
kod Swift: POLUPLPR
+48 (71) 310 51 23
oborniki.slaskie@nasz-bs.pl