Aktualności i wydarzenia
A A A
[2018-12-21] Informacja o zmianach w regulacjach

 

Szanowni Państwo,

Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich informuje, że dostosowano zapisy w regulacjach obowiązujących w Banku do wymogów Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw, które wchodzą w życie z dniem 20 grudnia 2018 roku i dotyczą:

  • Wprowadzenia dwóch terminów rozpatrywania reklamacji, w zależności od rodzaju usługi, jakiej dotyczą, tj. wprowadzenia nowego okresu 15 dni roboczych na rozpatrzenie reklamacji dotyczących transakcji płatniczych ( nie więcej niż 35 dni roboczych dla szczególnie skomplikowanych przypadków) i utrzymanie dotychczasowych terminów rozpatrywania reklamacji (30 dni na rozpatrzenie reklamacji i nie więcej niż 60 dni dla szczególnie skomplikowanych przypadków),

  • Zgodnie z ustawą w przypadku nieautoryzowanych przez klienta transakcji Bank powinien samodzielnie uznać rachunek klienta kwotą nieautoryzowanej transakcji najpóźniej do końca następnego dnia roboczego,

  • Uregulowania momentu złożenia zlecenia płatniczego,

  • Modyfikacja zasad odpowiedzialności za nieautoryzowaną transakcję:

    • Ograniczenie odpowiedzialności płatnika w przypadku nieautoryzowanej transakcji;

    • Zmniejszenie progu odpowiedzialności płatnika za straty spowodowane nieautoryzowanymi transakcjami płatniczymi ze 150 euro do 50 euro.

Regulacje objęte zmianami to:

  • Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych,

  • Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla klientów instytucjonalnych.

Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zmiany w wyżej wymienionych Regulacjach, maja Państwo możliwość złożenia do Banku stosownego oświadczenia do dnia 19.02.2019 roku. Brak złożenia pisemnego oświadczenia o braku zgody lub sprzeciwie do wprowadzonych zmian jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zmiany.

 

Regulamin Otwierania i Prowadzenia Rachunków Bankowych Dla Klientów Indywidualnych.

Regulamin Otwierania i Prowadzenia Rachunków Bankowych Dla Klientów Instytucjonalnych. 

 


 
Aktualności i wydarzenia
Masz pytania bądź wątpliwości?

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu od do odwiedzania naszych placówek

Wieloletnie doświadczenie, wyspecjalozowana kadra pracownicza, przemyślane inwestycje oraz nastawienie skierowana na sukces sprawiły, iż Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich jest jedną z najlepiej rozwijających się i prosperującuch jednostek bankowych w naszym kraju. Wybierając nas możesz być pewien, że Twoje pieniądze będą pod dobrymi rękami i wspólnie osiągniemy sukces!

© 2015 Copyright. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: iPolskla.com.pl
Bank Spółdzielczy
55-120 Oborniki Śląskie
ul. Trzebnicka 3
kod Swift: POLUPLPR
+48 (71) 310 51 23
oborniki.slaskie@nasz-bs.pl